Skip to main content

Taasiseisvumise järel 1991. aastal hakkasid Eestisse voolama välismaised ettevõtjad. Riiki asutatakse endiselt märkimisväärne arv Soome ettevõtete tütarettevõtteid ning ka eraisikute ettevõtlus- ja elukohamuutused Eestisse on aktiivsed. Teenindusettevõtete arv on märkimisväärselt kasvanud. Tänapäeval saab paljusid töid teha ükskõik kust ning kliendid võivad olla üle kogu maailma. Paljude jaoks algab rahvusvahelistumine just Eestisse kolimisega.

Eesti eelised

Eesti arendab ja turundab ennast ettevõtjasõbraliku keskkonnana välisinvestoritele ning lisaks julgustatakse ettevõtlust siiralt. Eesti on poliitiliselt stabiilne ja moodne turumajandus. Asukoha ja ühenduste poolest on Eesti positsioon hea. Ettevõtluse alustamine Eestis on lihtne ning bürokraatia vähene. Välismaalastel on samad õigused nagu kohalikel ettevõtetel ning võimalus osta ja omada kinnisvara ja maad. Eesti kulutase on endiselt konkurentsivõimeline võrreldes Põhjamaade ja paljude teiste Euroopa riikidega.

aastal Maailmapanga koostatud raporti kohaselt oli Eesti 189 riigi seas 16. kohal ettevõtluse lihtsuse poolest. Eesti on IT-sektoris eesrindlik ning riigis on kõrgharitud tööjõudu. 2016. aasta statistikaameti raporti järgi oli 39,1%-l elanikkonnast kõrgharidus.

Kas kolida Eestisse

Soome ettevõtjal on suhteliselt lihtne tulla Eestisse. Riigis on juba palju erinevaid tegutsejaid, mistõttu on nõu ja kontakte võimalik saada, kui veidi vaeva näha. Eestis on oluline kuuluda võrgustikesse ja kasutada nende kaudu saadavaid kontakte.

Eestis tegutseb palju soomlastest ettevõtjaid ning üha enam peresid kolib siia elama.